Школа бойових мистецтв "КАТОРІ"
Україна Івано-Франківськ
Вівторок
30.04.2024
05:16
| RSSГоловна | Захисне спорядження
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1633

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Лічильники
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Украинский портАл

ЗАХИСНЕ СПОРЯДЖЕННЯ Й ТЕХНІКА РІВНЯ ОМОТЕ

 

Перш ніж перейти до пояснення методів ведення бою в Тенсин Седен Каторі Синто-Рю, необхідно коротенько зупинитися на захисному спорядженні самураїв. Розвиток засобів оборони проходило паралельно розвитку засобів нападу. До них мають відношення особливості клімату, рельєфу, винайденого захисного спорядження і т.д.

Так замок є типовим прикладом засобу оборони, що використовує особливості рельєфу. До засобів оборони, які можна переміщати, відноситься щит. Комплект лат ж носиться подібно звичайному одягу й виконує функції подібні з функціями щита.

У древні часи для захисту від атак ворога воїни використовували звірині шкіри, надягали шматки дерева або кори як захисне спорядження. Уже в період Кофун у Японії з'явилися такі типи збруї як танко й кейко. Залежно від історичного періоду й типу збруя називалися "каттю", " ероі-кабуто", " кабуто-ероі" і т.д. Із часом і зміною методів ведення бою лати ероі, які також могли називатися "танко", "кейко", " оо-ероі", "домару", " хара-ате", " хара-маки" або "гусаку", удосконалювався для підвищення рухливості його власника.

Як уже говорилося, в основі хейхо лежить ідея перемоги без бою. Тут укладений принцип, що жадає від воїна здійснення його мети, завдяки перевазі над супротивником не тільки в бойовій майстерності, але і в якості зброї, а також у стані свідомості (розуму). Для того щоб досягти цього, воїн повинен перевершувати інших людей у знанні й у будь-якому іншому відношенні. Таким чином, він повинен настільки ж добре розбиратися в оборонних факторах, як і в наступальних.

Японські лати, так само як і японські мечі, мають високу художню цінність. Створені в кращих традиціях японської техніки, вони дуже практичні, товсті й важкі. Хоча лати сконструйовані найбільш раціональним способом, вони все-таки мають деякі недоліки, наприклад, трохи сковують рухи свого власника. Відповідно, техніка кен-дзюцу рівня омоте (омоте-ваза) школи Тенсин Седен Каторі Синто-рю була розроблена таким чином, щоб використовувати з вигодою ці недоліки японських обладунків.

Коли удар наноситься по шиї супротивника, лезо меча зісковзує (сурікомі) на артерію під щелепою. При нанесенні ударів по тулубу метою є частина обладунку між панциром і кусадзурі, який виготовлявся з шнурів і має в ширину близько 10 см. У результаті вражається не тулуб супротивника, а його стегна. При атаці руки або ліктя удари спрямовуються на їх внутрішні боки, які, на відміну від зовнішніх сторін, захищених залізними пластинами або кольчугою, прикриті лише нитяним швом (нуіме), до того ж тут теж проходять артерії. Атакуючи ж ноги супротивника, наносіть удари по внутрішніх боках його стегон між хайдате (лати закривають стегна і коліна). При нанесенні уколу в живіт противника тримаєте меч горизонтально так, щоб лезо було направлено в лівий бік. Цей метод є найсильнішим і є основним способом виконання уколу мечем.

Полегшений варіант лат важить близько 10 кг, а деякі лати важать більше 20 кг. Тому в Камае не можна відривати п'яти від підлоги, як це часто роблять представники сучасного Кендо. Крім того, потрібно тренуватися таким чином, щоб ви могли виконувати всі рухи швидко навіть у збруї. Однією з головних особливостей Тенсин Седен Каторі Синто-Рю є така структура ката, що дозволяє її послідовникам повною мірою розвити свою фізичну витривалість.

 

<- попередня     головна     наступна ->


Олег Почигайло © 2024 e-mail: olegp_if@mail.ru Сайт створено у системі uCoz