Школа бойових мистецтв "КАТОРІ"
Україна Івано-Франківськ
Вівторок
19.11.2024
11:34
| RSSГоловна | Нін-дзюцу
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1634

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Лічильники
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Украинский портАл

Нін-дзюцу  (Сінобі-дютсу, яп. 忍术, «Мистецтво скритності» ) -  японське бойове мистецтво, універсальна і широко розгалужена бойова дисципліна, що включає не лише власне методи рукопашного бою, а також і боротьбу із застосуванням зброї, способи маскування і подолання перешкод, науку використання психології противника і складний психофізичний тренінг із застосуванням екстраординарних можливостей людини.


Зміст
1 Походження
2 Основи вчення
3 Рукопашний бій ніндзя
4 Клани ніндзя
5 Спорядження ніндзя
6 Зброя ніндзя



Походження

Вважається, що таємні клани ніндзя виникли в Японії одночасно з виникненням самураїв в IX-XII століттях. Прообразом ніндзя вважаються секти гірських відлюдників ямабусі VIII століття, які сповідували напрям буддизму школи Сингон. Ямабусі заохочували важкі і виснажливі тренування своїх адептів, а також ретельно зберігали зібрані впродовж століть знання по медицині, хімії, астрології. Ямабусі були прихильниками повного злиття з природою. Спочатку таємні школи ніндзюцу не мали нічого спільного з військовими організаціями ні по своїй методиці підготовки, ні за своєю філософією. Проте з часом сталися зміни.

Походження самого бойового мистецтва ніндзюцу пов'язують, як і більшість східних мистецтв бою, з китайськими джерелами. Проте термін «ніндзюцу» охоплює лише деякі особливості мистецтва ніндзюцу, такі як приховування, творення і підтримку аури таємничості. У функції ніндзя входило проникнення до ворога, вчинення саботажу або вбивства і повернення після успішного завершення місії.

Традиційно ніндзя виконували роль найманців, які пропонували себе як шпигунів, найманих убивць, диверсантів, політичних провокаторів і терористів великим і маленьким правителям японської феодальної епохи. Ніндзя пропонували свої послуги лише тим, хто готовий був за них платити. Сім'ї ніндзя представляли собою тісно згуртовані колективи, інтегровані в більші групи - клани. Стороння людина практично не мала можливості приєднатися до такої групи і стати ніндзя, для цього потрібно було народитися в сім'ї професіоналів. Мистецтво та інші хитрощі зберігалися під секретом і передавалися тільки від батька до сина. Розкриття секрету означало смерть від руки ніндзя з того ж клану.

Розквіт ніндзюцу припав на період Сенгоку (1467-1568). На цей час припадає пік феодальних війн, і тоді налічувалося близько 70 кланів ніндзя. Легенди про ніндзя теж відносяться саме до цього періоду. Документальні свідчення підтверджують існування в цю епоху шкіл Іга і Кога.

У японській культурі ніндзя часто протиставляються самураям. Справа в тому, що самураї над усе ставили ідеали військового кодексу бусідо і відповідно до них прагнули гідно битися і найкращим чином підготуватися до смерті. Ніндзя сповідували прямо протилежну філософію. Головне для ніндзя - виконати поставлене завдання, а так як основне їх завдання - розвідка, то для успішного її виконання необхідно було вижити за всяку ціну. Для ніндзя не могло бути заборонених дій, не могли існувати які-небудь моральні і релігійно-етичні обмеження в методах ведення війни. Для досягнення перемоги хороші будь-які засоби, і ніндзя успішно всі їх використовували.




Основи вчення

Ніндзюцу вчить, що не можна досягти стану абсолютної безпеки. Будь-яка дія порушує вже існуючу в світі гармонію, тим самим викликає опір, породжує у відповідь дію, яка тим сильніше і небезпечніше, чим більшою мірою порушується усталений баланс. Вихід полягає в тому, щоб добре розуміти, в чому порушується гармонія, і вміти мінімізувати небажані наслідки.

В основі вчення всіх шкіл ніндзюцу лежали три взаємопов'язаних блоки навичок і вмінь, які разом утворювали гнучку систему протистояння будь-якій небезпеці.

Перший блок навичок можна охарактеризувати як мистецтво використання навколишнього оточення і спеціальних пристосувань для перемоги над супротивником. Сюди входило розпізнавання слідів і потайне пересування, маскування і подолання перешкод, оюлащтування засідок і обман почуттів противника. Мета тренінгу полягала у злитті зі світом за допомогою підкорення 5 основних «стихій» - в китайському варіанті - Землі, Води, Дерева, Вогню і Металу; в японському варіанті - Землі (CHI), Води (SUI), Вогню (KA), Повітря ( FU) і Порожнечі (Першооснова все, KI. Напрацьовується на «Третьому блоці»). Воїн, який досяг такого злиття, ставав невидимим і недосяжним для супротивника, а мистецтво носило збірну назву тон-дзюцу - зникнення шляхом наслідування.

Другий блок - мистецтво боротьби з озброєним і беззбройним супротивником. У цей блок входять два основні розділи:
Тай-дзюцу - мистецтво володіння тілом
Бу-дзюцу - робота зі зброєю

Третій блок умінь присвячений мобілізації внутрішніх ресурсів організму на основі так званих «змінених станів свідомості», що досягаються за рахунок спеціального психотренінгу (Німпо-Мікке)




Рукопашний бій ніндзя

Окремої системи рукопашного бою ніндзя не існувало. Клани ніндзя використовували стару форму дзю-дзюцу. Разом з тим, були відмінності від самурайських стилів дзю-дзюцу.
Більше ударів, ніж в самурайському дзю-дзюцу.
Акцент на задушливих прийомах, як більш безшумних в порівнянні з кидками.
Акцент на веденні бою в малих приміщеннях.
Перевага раптовим ударам (із засідки, ззаді і ін.)
Акцент на прийомах приголомшення противника.

Жодна з нинішніх шкіл японських бу-дзюцу не може переконливо довести, що веде походження від середньовічних ніндзя. Можливо, прийоми ніндзя збереглися і вивчаються в розвідувально-диверсійних підрозділах японської армії.




Клани ніндзя

Іга - один з найвідоміших і найвпливовіших кланів. Подібне становище було досягнуто за рахунок підтримки уряду Токугави.
Кога - друга поряд зі школою Іга найбільш впливова школа, також користувалася підтримкою Сегуната.
Кисю
Фума - великий клан ніндзя частина якого служила Ходзе Удзіано
Саду
Момоті
Фудзібаяси
Негоро
Сайга
Кудзікірі (кудзу кирі, ри кудзу рю) - школа дев'яти рук. Широко вживали кобудера - моментальний гіпноз.
Тогакуре
Негісі
Сіра
Синто
Хакуун
Гендзцу
Рюмон
Тентон Хаппо
Готон Дзюппон
Хатор




Спорядження ніндзя

Традиційний одяг ніндзя.
Маскувальний костюм - синобі-седзоку, деталі синобі-седзоку: уваги (куртка) і додзіме (пояс), іга-бакама (штани), дзукін (маска), Текки (накладки на руки), кяхан або асімакі (ножні обмотки), табі (взуття-шкарпетки з окремим великим пальцем), варадзі (сандалі)) і уваппарі (верхня куртка) і нагабукуро («рюкзак» ніндзя).
Змінне вбрання (яп. 変わり 御物 каварі-го-моно)
Амігаса (яп. 編み 笠 плетені солом'яний капелюх у вигляді низького конуса)
Збруя
Кусарі-катабіра (кольчужний обладунок)
Татамі-гусоку (типи кіко і куратагіну) - легкий обладунок.
Щити
Тецу-но Камеі
Дзигу-ітаса




Зброя ніндзя
Стрілецька зброя
Гнотові (хінава-Тепп)
Крем'яні (хіуті ісідзю)
Духові (кукідзю) - духова рушниця, являє собою трубку, в яку вставляють стрілки (голки, шпильки)
Вакідзасі-Тепп (рушниця, замасковане під меч вакидзаси)
Ядате-Тепп (рушниця, замасковане під футляр для кисті)
Кісеру-Тепп (рушниця, замасковане під курильну трубку)
Гармата
Мокухо («дерев'яна гармата»)
Харінукі-дзуцу («трубка з пап'є-маше»)

Запальні засоби
Вогненні стріли хия
Бохія - вогненна палиця
Стихаючи - метальна запальна стріла
Хідаке - вогненний бамбук
Хісякен («вогняний сякен»)
Отруйні засоби
Моппан
Фуе-но оги
Немурібі
Кусагаме
Запали і гноти
Хокуті, хінава, хінокі-хінава, Такео-хінава, гудзін-хінава, Аме-сіногі-хінава, Аме-хінава, мідзу-хінава
Мечі, списи, сокири, ножі
Ніндзято, синобі-гатана - меч ніндзя
Танто - ніж
Конагіната - коротка нагината
Сібакі-ярі - спис
Камаярі - спис-серп
Воно - сокира
Сікомі-дзуе - прихована зброя (мечі, ножі з прямим клинком, замасковані під побутові предмети)
Кігті
Теккокагі, Некоте (котяча лапа), Сюко, асіко (кігті для ніг)
Кусарі-кама - полусерпи з мотузкою і вантажем або з ланцюгом, Кама - серп
Бойові жердини і палиці
Дзе, сякудзе, рокудзе, сюмонкудзуе, бо, хамбо, косікірібо, мімікірібо і т. д.
Зброя змінної довжини
Мусубінава - мотузка з грузиком
Кусарі - ланцюг, інші назви (залежать від довжини і важків): кусарі-фунд, тама-гусар, соде-гусар, кусарі-дзютте, ре-Бунду і т. д.
Метальні бомби і гранати
Метальна зброя
Ханко (половинний лук) і юмія (стріли)
Фукія (Фукібарі) - стрільба отруєними стрілами з духового «рушниці»
Сюрікен (метальні «зірки» і «стрілки» ніндзя)
Сякен («зірочка»), типи: санки, Дзюдзь, Ропп, Хаппо, Мандзій, нагаре-Мандзій, теккан і т. д.
Бодзе-сюрікен («сюрікен-паличка»), типи: босугата, тантогата, кугігата, хейтегата, харігата, хасідзе, кусабігата і т. д.
Утіне (хоча це не зовсім сюрікен, а укорочена стріла з більш важким наконечником, нагадує дротик для дартс, але більшого розміру)
Цубуте, араре, мецубусі
Пристосування для подолання стін
Сінобікагі - посох з гаком на кінці і петлями мотузки вздовж палиці для ніг
Сходи (тобібасіго) - мотузкові сходи з залізним гаком на верхніх кінцях
Кагінава (кішка) - подвійний, потрійний і більше залізний гак з мотузкою (іноді ланцюг)


Олег Почигайло © 2024 e-mail: olegp_if@mail.ru Сайт створено у системі uCoz