Школа бойових мистецтв "КАТОРІ"
Україна Івано-Франківськ
П`ятниця
26.04.2024
10:52
| RSSГоловна | Вакидзаши
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1633

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Лічильники
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Украинский портАл

Зброя самураїв - Вакидзаши


Вакидзаши — короткий традиційний японський меч. В основному використовувався самураями і носився на поясі. Його носили в парі з катаною, також затикаючи за пояс лезом вгору. Довжина леза — від 30 до 61 см. Загальна довжина з рукояткоя 50—80 см. Лезо одностороннього заточування, малої кривизни. Вакидзаши схожий формою на катану. Вакидзаши виготовлявся з дзукурі різної форми і довжини, зазвичай тоншого, ніж у катани. Ступінь опуклості перерізу леза вакидзаши набагато менший, тому в порівнянні з катаною цей меч різав м'які об'єкти різкіше. Рукоятка вакидзаши зазвичай квадратного перерізу.

У парі дайсе (два основні мечі самурая: довгий і короткий) вакидзши використовувався як короткий меч (сето).


Самураї використовували вакидзаши як зброю тоді, коли катана була недоступна або непридатна. У ранні періоди японської історії малий меч танто носився замість вакидзаши. А також коли самурай надягав лати, замість катани і вакидзаши зазвичай використовувався тачи і танто. Входивши в приміщення, воїн залишав катану у слуги або на катанакаке. Вакидзаши завжди носився при собі і його знімали тільки у випадку, якщо самурай залишався на тривалий період часу. Буси часто називали цей меч «хранителем своєї честі». Деякі школи фехтування учили використовувати і катану і вакидзаши одночасно.

На відміну від катани, яку могли носити тільки самураї, вакидзаши був дозволений купцям і ремісникам. Вони використовували цей меч як повноцінну зброю, бо по статусу не мали права носити катану. Також використовувався для обряду сеппуку (харакірі).


У повній відповідності з своєю назвою («вакизаши» — «увіткнений збоку») цей предмет розташовується зліва за поясом, але ближче до тіла, чим катана. Його або зміщували майже на живіт, або орієнтували практично паралельно основному мечу.

 Довжина рукоятки вакидзаши складає зазвичай півтора–два хвата долоні (біля 20см). Як правило, вона обплетена тасьмою, але окремі дорогоцінні мечі, могли мати гладку рукоятку, обтягнуту шкірою ската, або суцільно вкриту гравірованим металом. Характерний момент — дуже часто катана і вакидзаши виготовлялися одним майстром в комплекті, а при монтажі оформлялися в єдиному стилі. Піхви, цуби і інші деталі (касира, фучи і т.д.) відрізнялися один від одного тільки розміром, але не технікою виконання або дизайном.


Олег Почигайло © 2024 e-mail: olegp_if@mail.ru Сайт створено у системі uCoz