Школа бойових мистецтв "КАТОРІ"
Україна Івано-Франківськ
Понеділок
30.12.2024
19:20
| RSSГоловна | Сін-кі-рьоку-ічі
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1634

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Лічильники
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Украинский портАл

Сін-кі-рьоку-ічі

"Сін-кі-рьоку-ічі" (єдність свідомості, духу і техніки) це більше ніж "кі-кен-тай-ічі" (єдність духу, меча та тіла) 

Сін-кі-рьоку-ічі досягнення дуже високе і трапляється досить рідко. Тим не менш, сенс в тому, щоб прагнути до нього в процесі тренувань постійно. Саме так майстри високого рівня домагаються техніки повної витонченості та гідності. 

  Часто запитують: "Сін-кі-рьоку-ічі  і кі-кен-тай-но-ічі це одне і теж?" - Ні, це різні речі. Сін-кі-рьоку-ічі важливо в семе і в захисті, в той час як кі-кен-тай-но-ічі важливо тільки в ударі. У правилах поєдинку в кендо (Kendo Match Rules and Regulations), кі-кен-тай-но-ічі це по суті, те, що становить вимоги до валідності удару, визначені як "точний удар або укол в цільову зону (дотоцу-буї) обладунків (кендо-гу) противника з використанням останньої чверті сіная (датоцу-бу), з дотриманням правильної траєкторії, з сильним духом, правильної стійкою і наступним Дзансін". 

Так що ж таке Сін-кі-рьоку-ічі ? "Сін" (свідомість) і "Кі" (енергія, дух) відносяться до ментальних чинників, але вони істотно розрізняються. Сін означає стан хейдзесін (безтурботна свідомість) або фудосін (непохитна свідомість), який досягається тренуванням свідомості, сприйняття і розуму. Кі, в свою чергу, це зовнішній прояв "сін", і включає ментальну і життєву силу людини. Якщо "сін" це "сей" (безтурботність, спокій) свідомості, то "кі" це "до" (шлях) свідомості. "Рьоку" означає фізичну силу, і відповідно, вадза або вживані техніки. 

  Іншими словами, непохитний "сін" і "кі" об'єднані в "хара" (живіт), миттєво проявляючись у вигляді атаки, перетворюються в Сін-кі-рьоку-ічі . Основа всього цього - розвиток нерухомого "сін". Цього можна добитися правильним диханням, тобто тривалим диханням нижньою частиною живота. Якщо ви зможете дихати таким чином ваша витривалість зросте, і вам завжди буде вистачати дихання. 

Люди, які вміють контролювати свій подих рухаються набагато більш витончено і розслаблено. Вони здатні контролювати супротивника і миттєво реагувати на вразливості, які відкриваються. 

 



------------



  
Розуміння компонентів юко-датоцу

  Вся сума компонентів юко-датоцу зазвичай виражається поняттям кі-кен-тай-но-ічі (єдність духу, меча та тіла), проте я вважаю за краще використовувати поняття  Сін-кі-рьоку (свідомість, дух і техніка). Це набагато більш широке поняття ніж кі-кен-тай, і воно набагато краще підходить концепції "розвитку особистості", що є основним сенсом вивчення кен-дзюцу. 

Сін-кі-рьоку-ічі і покоїться на трьох китах: свідомість, дух і техніка. Рьоку означає фізичну силу, і інтерпретується як техніка або вадза, як прояв фізичної сили. Ці три кити не є чимось, що доступно тільки майстрам високого рівня, ці речі поступово розвиваються на всіх рівнях. 

Кит "Син"

  Самий базовий рівень "сін" починає розвиватися на початковому етапі, коли новачок відпрацьовує кіхон раз за разом, намагаючись зрозуміти як він повинен виконуватися. У міру продовження тренувань і досягнення вищого рівня, він експериментує і розвивається до тих пір, поки одного разу не зрозуміє як це робиться. 

  Досягнення цього рівня розуміння техніки відповідає рівню упевненості в своїх силах, і поглибленого самоаналізу свого кендо. У міру подальших тренувань та досліджень, свідомість практикуючого стає більш "просвітленою" і, нарешті, на вищому рівні може бути досягнутий стан "му" або порожнечі. Це стан свідомості описано Міямото Мусасі в розділі "Пустота" Книги П'яти Кілець. 

Кит "Кі"

  На початковому етапі "Кі" це "агресивність" і "напруженість", це воля до перемоги, що виявляється як "загрозливий тиск" (сугомі кі). Зазвичай це напруженість сил (хару-кі). Це вибуховий прояв внутрішньої енергії в зовнішньому русі. Цей тип кі схильний до впливу емоцій. Це можна порівняти із сонцем, яке піднімається над горизонтом, готовим висвітлити небосхил, або з набігає на берег хвилею. 

  У міру розвитку досягається рівень "непохитного" (сумі) кі. Цей стан описано Міямото Мусасі: "Перебіг зимової річки Відбиває місяць У прозорій воді як у дзеркалі". Це переддень переходу від "непохитного духу" до вищого рівня "ясного духу" (саеру кі). Таким чином, у кі є три рівні: "агресивний", "непохитний" і "ясний" дух. 

Кит "Вадза"

  Перша стадія вивчення вадза це форма. Необхідно вивчити правильну форму кожної базової техніки. Це вимагає тривалої практики, потім слідує стадія дзюцу, що припускає, що практикуючий здатний застосовувати техніки стратегічно. Крім того, в дзюцу містяться три елементи, які слід розуміти: Маай; проблема "напрямку" в камае; і розуміння ідеальної кількості сили, що вкладається в удар. 

  Якщо практикуючий освоїв ці аспекти, він може вступити на "Шлях" кен-дзюцу. Таким чином, справжній майстер це той, хто досяг вищого рівня "Мусін" в аспекті свідомості, "ясного духу" в аспекті кі і "мічі", тобто "шляху" в аспекті вадза. 

  Вважається, що всі, навіть діти, здатні часом на те, що називають "раптовий юко-датоцу". Тобто ідеальний удар відповідає всім вимогам, рішучий, цілісний і раптовий. Питання в тому, чи можете ви наносити такі удари постійно. Це доступно тільки справжнім майстрам кен-дзюцу.

Олег Почигайло © 2024 e-mail: olegp_if@mail.ru Сайт створено у системі uCoz