Школа бойових мистецтв "КАТОРІ"
Україна Івано-Франківськ
П`ятниця
17.01.2025
22:05
| RSSГоловна | Вчення школи
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1634

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Лічильники
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Украинский портАл

РУС

ВЧЕННЯ ШКОЛИ ТЕНСИН СЕДЕН КАТОРІ СИНТО-РЮ.

 

Перше речення в каталозі-мокуроку школи Синто-рю говорить: Хейхо ("Вчення про війну") є хейхо ("Вчення про мир"), і всі чоловіки повинні знати хейхо ("Вчення про мир").

Після поступлення в школу й підписання клятви власною кров'ю (кеппан) від учня чекають старанності на тренуваннях протягом всього його життя, так, щоб він став і залишався досить сильним, і міг убити ворога єдиним ударом свого меча. Фехтувальники Тенсин Седен Каторі Синто-Рю повинні бути сильні тілом, але також повинні розвинути власну ментальну силу настільки, щоб ніхто не міг вселити їм страх.

Споконвічно класичне бу-дзюцу – це спосіб ведення бою, за допомогою якого його представник захищає себе або свою батьківщину. Але в процесі безперервного тренування учень також культивує природний, правильний стан розуму. Справжнє розуміння хейхо ("Вчення про мир") осягається тільки після достатньо довгого й суворого тренування.

Тенсин Седен Каторі Синто-Рю забороняє своїм фехтувальникам вступати в бій по особистих причинах. Ця заборона двобоїв прийнята, оскільки справжній бій - це питання життя й смерті, і неминуче, принаймні, один з учасників гине в ньому. Тому Майстри Каторі Синто-Рю говорять, що змагання-сіай рівнозначно зустрічі зі смертю сіні-ай.

Для тих, хто шукає випробування в реальному бої, Майстер Іідзаса залишив таємне вчення, яке він називав "Кумадзаса-но осие" - "Навчання дрібного бамбука".

Тенсин Седен Каторі Синто-Рю не має ніякої системи рангів для своїх представників, які б привласнювалися на основі результатів штучного двобою. Не проводить вона й чемпіонатів, оскільки останні повністю були відсутні в класичній методиці військового навчання. Від учителів і учнів же потрібно тільки присвячувати себе тренуванням і допомагати один одному. Однак, у процесі тренування, беручи до уваги такий фактор, як розумова зрілість, учневі може бути привласнений сертифікат-мокуроку, що підтверджує його досягнення, і набагато пізніше, якщо учень, що тренується досягне певного ступеня технічної досконалості, сертификат-менкьо.

Далі в Тенсин Седен Каторі Синто-Рю є гокуі-кайден, вищий сертифікат школи, але мінімальною вимогою для його одержання є досягнення претендентом віку 42 років.

Наявність сотень і тисяч послідовників у будь-якій школі унеможливлює індивідуальну роботу інструктора з кожним учнем. Тому Тенсин Седен Каторі Синто-Рю не піклується про число учнів у своїх списках. Це одне з найголовніших розходжень між класичними цінностями й сучасними ідеями будо.

Із самого раннього часу свого існування навчання Тенсин Седен Каторі Синто-Рю не було винятковою монополією військового класу буке. Представники всіх соціальних груп - від селянина до торговця - мали можливість навчатися в її додзе. Політика школи в цьому плані така: переслідувати не тих, хто прийшов вчитися, але тих, хто не тренується.

Я повторюю знову й знову, що маленька група послідовників уважається цілком достатньою для цілей рю, і їй надається більша перевага, ніж великій кількості членів, для того щоб правильно передати класичну традицію.

Якщо дух скромності (смиренності), що є істотною частиною бусидо, зникає з навчання класичним військовим мистецтвам, вони перетворюються у звичайні системи насильства.

Істинно класичне вивчення військових мистецтв (бу-дзюцу й будо) іде рука об руку з гідним поводженням і вимагає дотримання законів моралі й моральності. Варто боротися й перемагати не в битві на фізичному рівні. Істинна перемога полягає в тому, щоб бути здатним досягти перемоги, не вдаючись до бою. У цьому полягає концепція ва - миру, гармонії, згоди; яке є вищою метою, втіленою в хей-хо – Вченні про мир (гармонію, згоду). У буддійській сутрі "Дзуй-Бонно-Ке" читаємо: "Ворожість не може бути переборена за допомогою ворожості, але ворожість може бути переборена за допомогою дружелюбності, і це - закон всіх часів".



Олег Почигайло © 2025 e-mail: olegp_if@mail.ru Сайт створено у системі uCoz