Школа бойових мистецтв "КАТОРІ"
Україна Івано-Франківськ
Вівторок
19.03.2024
09:50
| RSSГоловна | Бо
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1633

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Лічильники
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Украинский портАл

Зброя самураїв - Бо


Одним з найпоширеніших предметів для захисту беззбройного селянина в зіткненні з самураєм була звичайна палиця, яка (подібно до коромисла) застосовувалася в господарстві для перенесення вантажів або для керування човном на мілководді.
Техніка володіння бо була вельми різноманітна і включала сотні прийомів, зібраних в десятках спеціальних вправ з певним порядком рухів (ката), і багато ката носять імена своїх авторів.
Основоположниками техніки роботи з палицею все ж таки прийнято рахувати древньокитайських ченців Шаоліньського монастиря.
Хитромудрими прийомами паличного бою славилися і жителі ряду японських острівців, звідки в арсенал прийшло декілька оригінальних прийомів.

Класичним варіантом  палиці (бо) вважається кругла палиця "бо" з твердого дерева завтовшки близько 3 сантиметрів і завдовжки близько 180 сантиметрів.

Як правило, жердина - "бо" вирізувалася з дуба, буку, граба і інших твердих порід деревини, але у разі потреби міг зійти і звичайний шматок бамбука, підібраний край дороги. Канонічна довжина бо варіювалася залежно від школи і коливалася від 160 до 282 см. Товщина підбиралася по смаку і по фізичних можливостях виконавця.
Палиці, частіше всього 180 см. і кюсяку-бо - 282 см. Крім того  популярні були так само сейдзе-бо - 100 см., хан-бо - 130 см. і тан-бо - 60 см.

Ефективність бо в руках майстра гідна подиву. Жердина виписує в повітрі хитромудрі фігури, ковзаючи по вертикалі, по горизонталі, по колу навколо тіла, що є як би рухомою віссю. Ударів завдаються з граничною точністю і концентрацією. Колючий удар жердиною легко розколює цеглину і протикає наскрізь грудну клітку. Міцна жердина не боїться меча і сокири. Її довжина дозволяє атакувати ноги, провівши спочатку серію відволікаючих маневрів. Злітаючи то вгору, то вниз, жердина немов змінюється в розмірі. Вона несподівано виринає із-за спини, б'є від ноги, від поясу, поки нарешті супротивник, приголомшений каскадом рухів, не допустить промах.

За традицією, техніка володіння палицею (палицею) отримала розвиток і в стінах крупних монастирів, де нею, починаючи з епохи Хейан, оволодівали численні дружини ченців-воїнів (сохей). Ченці разом з алебардою і жердиною використовували залізну палицю (тецубо), формою нічим що не відрізняється від дерев'яної, але володіє пробивною силою лому. Ставши бойовою зброєю самураїв, тецубо дещо змінився зовні: його стали робити гранованим і ребристим по повздовжній поверхні.


Олег Почигайло © 2024 e-mail: olegp_if@mail.ru Сайт створено у системі uCoz