Школа бойових мистецтв "КАТОРІ"
Україна Івано-Франківськ
Четвер
02.01.2025
14:35
| RSSГоловна | Загальна інформація
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1634

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Лічильники
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Украинский портАл

РУС

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

 

Школа Тенсин Седен Каторі Синто-Рю визнана урядом Японії в якості найвидатнішої військової традиції цієї країни. У програму навчання школи входять іай-дзюцу (мистецтво вихоплювання меча), кен-дзюцу (мистецтво фехтування мечем), бо-дзюцу (мистецтво бою довгою жердиною), нагината-дзюцу (мистецтво бою алебардою), дзю-дзюцу (мистецтво боротьби без зброї), со-дзюцу (мистецтво бою списом), сюрикен-дзюцу (мистецтво метання лез), нін-дзюцу (мистецтво шпигунства), сен-дзюцу (тактика) і тикудзе-дзюцу (мистецтво фортифікації). Однак навчання по програмі цієї школи виходить за рамки названих дисциплін і включає також такі предмети як астрономія й географія, засновані на китайській філософії Інь і Ян. Деякі із самих секретних розділів вчення про фехтування мечем (гокухи-кен) школи включають фудоти-симме-кен, цубаме-гаесі та інше.

Навіть сьогодні школа продовжує додержуватися суворого звичаю, відповідно до якого кандидат на навчання в рю повинен зробити кеппан - написати й підписати власною кров'ю клятву неухильно додержуватися політики школи. Завдяки цьому, Тенсин Седен Каторі Синто-Рю зуміла зберегти споконвічне вчення школи, її дух і техніку, протягом свого майже шестисотлітнього існування точно в такому ж виді, як воно було передано засновником рю Іідзасою Теісаєм Іенао. Коли Майстер Іідзаса Іенао створив свою школу, він дав їй ім'я Тенсин Седен Каторі Синто-Рю. Однак Майстри наступних поколінь часто змінювали цю назву: Синрьо Синто-Рю, Каторі Синто-Рю, Тенсин Седен Каторі Синто-Рю і т. д. В 1940 році 19-й патріарх школи і його найбільш видатні послідовники прийняли рішення офіційно затвердити як назву школи її споконвічне ім'я - Тенсин Седен Каторі Синто-Рю.

У цей час родина Іідзаса проживає на відстані близько 1 км до півдня від храму Каторі, де також розташований буддійський храм божеству Мариситенсон (Маричи-Дева), що із древніх часів було військовим божеством і божеством-хоронителем роду Іідзаса.

На початку кожного року в день Вівці, по стародавньому зодіаку, починається новий сезон тренувань у Тенсин Седен Каторі Синто-Рю. У цей день всі учні й близькі збираються в додзьо, щоб разом з родиною Іідзаса відсвяткувати цю подію. Вони підносять патріархові 50 шматків солом'яної мотузки та 50 рисових колобків, причому число 50 відповідає 50 найбільш видатним майстрам школи, включаючи й самого батька-засновника Пана Іенао.

У квітні місяці 35 року періоду Сівби (1960) хейхо школи Синто-Рю було визнано найважливішим культурним надбанням Японії, першим серед всіх японських Будо.

 

 <- попередня     головна     наступна ->


Олег Почигайло © 2025 e-mail: olegp_if@mail.ru Сайт створено у системі uCoz