Школа бойових мистецтв "КАТОРІ"
Україна Івано-Франківськ
Вівторок
19.03.2024
09:27
| RSSГоловна | Розділи Каторі Синто-рю
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1633

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Лічильники
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Украинский портАл

Розділи Тенсин Седен Каторі Синто-Рю 

  • сен-дзюцу (тактика),
  • гунбай-хейхо (стратегія і тактика),
  • тікудзе-дзюцу (мистецтво фортифікації),
  • синобі-дзюцу або ніндзюцу (мистецтво шпигунства),
  • теммон тірігаку (астрономія та передбачення),
  • онме (філософські та містичні аспекти, наслідувані з ізотеричного буддизму),
  • кудзі-но-ін.


Додаткові елементи:

Школа Тенсин Седен Каторі Синто-рю містить як відкриті розділи (Омоте), так і закриті знання - розділи, які можуть стати доступними з часом для тих хто впевнено став на шлях самовдосконалення і пізнання,


Кен-дзюцу (Мистецтво фехтування мечем)

Маючи стандартний меч, класичний воїн, природно, зробив його своєю основною зброєю і розробив методи його найбільш ефективного використання. Ці методи, що об'єднуються під назвою кен-дзюцу - мистецтво роботи з мечем - стали основою і отримали основне місце в розвитку бойових навиків бусі. На основі вивчаємої техніки кен-дзюцу воїн вчився користуватися і іншими видами зброї, які могли використовуватися в поєдинку. Кен-дзюцу стало засобом розвитку енергетики і гімнастичної бойової підготовки, а також засобом розвитку правильного сприйняття і вдосконалення координації рухів.

У кен-дзюцу в основному працюють з мечем, вже вийнятим з піхов, тому передбачається манера поведінки, в усіх відношеннях жорстка, загрозлива і така, що демонструє силу. Основна зброя в кен-дзюцу - одаті. Досягши певного рівня підготовки, той, що займається може також працювати з коротким мечем - кодаті, а також з двома мечами, зазвичай довгим і коротким, які можуть використовуватися як по черзі (ніто) так і одночасно (рето). Кен-дзюцу можна знайти в документах більш, ніж п'яти тисяч шкіл бойових мистецтв


Бо-дзюцу (Мистецтво бою довгою жердиною)

Бо-дзюцу - техніка роботи з жердиною в поєдинках обумовлює використання палиці з твердого дерева завдовжки від 150 см. Стандартною зброєю бусі була жердина завдовжки 180 см - рокусяку бо. Бо-дзюцу як мистецтво захисту включає в першу чергу техніку роботи проти агресивного супротивника, озброєного мечем, хоча можлива і ефективна робота від інших видів зброї. До арсеналу бодзюцу увійшли прийоми ударів, блокування і збивів, тичків і притиснень.

Як базовий удар в бо-дзюцу використовується гякуте-уті, удар із зворотним хватом передньою рукою, який освоюють всі, хто вивчає бодзюцу. Такий удар володіє достатньою силою, щоб розбити залізний меч або зламати кістку.

Інтенсивні заняття бо-дзюцу сприяють розвитку у воїна відчуття дистанції, ма-ай, оскільки у разі, коли озброєний мечем супротивник сильно скорочує дистанцію, жердина стає неефективною.

Нагината-дзюцу (Мистецтво бою алебардою)

Нагината-дзюцу - мистецтво роботи з нагинатою, вимагає хорошої витривалості. Це довга і важка зброя, її використовують поперемінно обома сторонами, при цьому воїн працює і лезом, і кінцем ручки, і середньою частиною нагинати. Навики ха-гаєси, швидкої зміни положення леза, дають можливість завдавати рубяще-ріжучих ударів, схожих з тими, що наносяться мечем, даючи при цьому перевагу більшої ударної дистанції за рахунок довжини зброї. Робота з нагината проти супротивника, озброєного мечем, дозволяє завдавати ударів, залишаючись за межами досяжності. Відповідно, воїн, який починає працювати з нагината, повинен майстерно володіти мечем, оскільки захист від озброєного мечем супротивника будується в основному на передбаченні його дій і можливостей.Нагината-дзюцу зустрічається в 25 різних школах бойових мистецтв. Тут також історична першість належить Тенсин Седен Каторі Синто Рю.

Іай-дзюцу (Мистецтво блискавичного вихоплювання меча)

Іай-дзюцу, або мистецтво виймання меча з піхов, дало бусі можливість перемоги над проявами грубого насильства. Це мистецтво принципово розраховане на захист, для якого використовується техніка роботи мечем, що швидко дістається з піхов. Технічна система іай-дзюцу дозволяє діяти в умовах ситуації, створеної нападаючим. Проте, критерії для визначення нападаючого достатньо розтяжимі, що засноване на феномені кобо-іті, тобто принциповій нероздільності нападу і захисту, що проявляються одночасно в потрібний момент, який вгадується майстром іай-дзюцу. На відміну від кендзюцу, техніку іай-дзюцу відпрацьовують в основному в одиночних формальних вправах, що зазвичай починаються з положення неготовності до поєдинку.У школі Тенсин Седен Каторі Синто Рю існують два положення для виконання іай-дзюцу – сидячи на одному коліні (іай-госи) і стоячи.

У іай-дзюцу виділяють чотири стадії руху меча:

  • нукицуке, або діставання з піхов
  • киріцуке, або рубаючий удар (серія ударів)
  • тібурі, або струшування крові з леза
  • ното, або повернення меча в піхви

Кожній з цих стадій повинна відповідати ефективна дія, а всі вони повинні при виконання з'єднуватися в єдине ціле при обов'язковому незмінному прояві дзансин.




Олег Почигайло © 2024 e-mail: olegp_if@mail.ru Сайт створено у системі uCoz