Школа бойових мистецтв "КАТОРІ"
Україна Івано-Франківськ
П`ятниця
26.04.2024
15:12
| RSSГоловна | Cубурі
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1633

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Лічильники
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Украинский портАл

Важливість субурі

Кен-дзюцу - мистецтво, в якому потрібен партнер. Однак, часто трапляється так, що немає можливості тренуватися з партнером, але можливість удосконалювати свою майстерність тренуючись одному все одно є. Основний спосіб для цього - субурі.

Субурі - це махи мечем, які можуть здійснюватися по повітрю або по цілі. У більшості додзьо тренування починається з того чи іншого виду субурі. В деяких роблять кілька коротких підходів, в інших цьому приділяють чимало часу. Деякі сенсеї вважають субурі дуже корисною вправою, інші думають, що вони акцентують невірні аспекти удару, особливо якщо здійснюються не по реальній цілі.

Незважаючи на те, що дуже добре мати ціль для удару (наприклад використовувати макевару або утікомідаі), тут  ми зосередимося на кукан датоцу або ударах по порожньому місці. Це чи не самий універсальний тип тренування, яким можна займатися наодинці, в будь-якому місці і з різними завданнями. Вам навіть не потрібен меч або бокен.

В приміщенні
Якщо ви живете в старому будинку з високими стелями (і без низько висячих ламп!), то ви можете легко робити субурі в приміщенні, стоячи, з мечем. Тільки остерігайтеся ваз і людей ... Якщо ви живете в новому будинку з низькими стелями ви все одно можете робити субурі декількома способами.

1) З мечем: сівши в Сейдза або на 1 коліно. Чергуйте катате (однією рукою) і мороте (двома руками) субурі.

2) Без меча: ви можете використовувати щось менше і підручні предмети, наприклад закупорену пляшку з-під шампанського, заповнену піском, для того, щоб робити катате субурі стоячи і з нормальною роботою ніг навіть якщо у вас в будинку низькі стелі. Це також чудовий спосіб силового тренування, тому що пляшка з піском досить важка! (Увага! Перш ніж пробувати робити цю вправу, необхідно робити звичайні субурі як мінімум кілька тижнів).

На вулиці
На вулиці більше можливостей використовувати тренувальну зброю: якщо у вас є подовжений субурі-то, він може стати в нагоді, якість поверхні в цьому випадку не особливо важливо. Також на вулиці можна робити хаясубурі. Звичайно краще якщо земля під ногами рівна, але іноді може бути корисно робити субурі на нерівній або похилій поверхні.

Погляд
Навіть якщо ви робите удари по повітрю, ви повинні завжди бути зосереджені на уявному опонентові (Гассо теки). Постарайтеся не розвинути звичку дивитися в землю під час тренування; дивіться вперед, наче перед вами опонент одного з вами росту. У цьому добре практикуватися, роблячи субурі перед великим дзеркалом.

Яка кількість субурі достатньо?
Існує старий вислів, який говорить, що якщо ви не можете займатися з хорошим учителем, роблячи 1000 самостійних субурі кожен день ви все одно зможете стати хорошим фехтувальником. Тисяча субурі кожен день, зрозуміло, дуже хороша мета, але до цього треба йти поступово. Не ставте собі мету почати з 1000. Так ви тільки швидше здастеся.

Якщо в кен-дзюцу ви новачок або якийсь час не робили великої кількості субурі, почніть з невеликого числа, але робіть їх КОЖЕН ДЕНЬ. Так ви природним чином зможете наростити чисто повторів, відчуваючи, що ваші руки, плечі і зап'ястя стають сильнішими. Почніть з п'ятдесяти в день в перший тиждень, сто в другий, двісті в третій і так далі.

Достатня кількість також залежить від вашого віку. Я б сказав, що для учнів початкової школи 50 субурі в день більш, ніж достатньо. Для учнів середньої школи досить 100-300. Для студентів та дорослих 300-500 повинно бути досить для підтримки гарної форми.

Не треба збільшувати кількість субурі, намагаючись збільшити користь від них. Є велика різниця між 1000 субурі, зробленими великою кількістю підходів по 100, 200, 400 і зробленими за один раз. Ви виявите, що інтерес зберігається, якщо є різноманітність. Тому змінюйте види субурі та робіть однією і двома руками.

Простіше за все якщо ви будете думати групами по 100. Через якийсь час вам стане просто стежити за рахунком, але спочатку можливо ви будете часто збиватися. Слідкуйте за рахунком і в разі сумніву додавайте 10-20 додаткових субурі.

Важливість лівої руки
Якщо у вас є час тільки на 100 субурі в день (а це займає лише 2 хвилини, так що всі можуть зробити стільки, а то й більше), я б дуже рекомендував, щоб ці субурі робилися тільки лівою рукою. Оскільки більшість людей протягом перших трьох років занять кен-дзюцу мають фундаментальну помилку, яка полягає в дуже сильному використанні правої руки при ударі, субурі лівою рукою - єдиний спосіб виправити цю ситуацію. Протягом перших 5-10 років занять ніколи не робіть субурі однією правою рукою - тільки
катате-субурі лівою рукою. Якщо ви будете так займатися, причина стане вам зрозуміла.

Робіть катате-субурі прямо при русі вгору і вниз: Шомен уті - кращий варіант субурі для лівої руки. Слідкуйте не тільки за тим, наскільки прямо опускається меч, а й за тим, наскільки прямо здійснюється замах. І знову тут великою підмогою є дзеркало. Якщо у вас немає відповідного дзеркала, але є камера, зйомка себе на відео майже так само корисна (дзеркало краще, тому що результат видно одразу).

Навіщо робити субурі?
Субурі корисні для розвитку та підтримки сили м'язів, задіяних в кен-дзюцу, особливо м'язів лівої руки. Для дітей трохи силового тренування корисно, але не перестарайтеся. У підлітків, що не володіють великою силою, особливо дівчат, кен-дзюцу дійсно покращується з точки зору техніки. Кен-дзюцу для них може стати цікавішим, тому що вони можуть завдавати більше чітких ударів.

У міру набору досвіду сила йде на другий план. Субурі стають подібні до ГАММИ для музикантів: допомагають відчувати інструмент. Навіть якщо ви не можете потрапити на тренування, але в перерві робите субурі, ви помітите велику різницю у вашому кен-дзюцу в порівнянні з тим, якби ви їх не робили.

Радьтеся з сенсеєм на тему наскільки хороша ваша техніка. Регулярні субурі дома корисні тільки в тому випадку, якщо робити їх правильно.

Скільки субурі - занадто багато?
Існує така річ, як перетренування, але більшість людей настільки далекі від неї, що їм немає сенсу турбуватися. Наприклад в кендо, майстри, що готуються до Всеяпонськой чемпіонату роблять 2000-3000 субурі кожен день, крім тренувань за регулярним графіком. Якщо ви зможете робити розумну кількість субурі кожен день, скажімо, між 300 і 800, ймовірність травми буде невелика, особливо якщо ви варіюєте вид субурі, вагу меча або бокена, кількість субурі, яке ви робите без паузи і так далі.

Зрозуміло, якщо ви помічаєте біль у плечах, руках або кистях і положення стає гірше, чим більше субурі ви робите, - зупиніться. Біль також припиниться. Прислухайтеся до своїх відчуттів і якщо вам здається, що щось не так, зверніться до лікаря.

Субурі - це проста вправа. Само по собі воно не дуже цікаве. Але, з іншого боку, більшість людей займається кен-дзюцу не для цього. Інтерес в тому, щоб бачити, як ваше кен-дзюцу поліпшується за рахунок регулярних субурі.

Коло означає кінцеве положення меча.

Олег Почигайло © 2024 e-mail: olegp_if@mail.ru Сайт створено у системі uCoz